JAK POZBYĆ SIĘ LEASINGU?

Pomagamy pozbyć się leasingu. Doradzamy jak zakończyć wcześniej leasing. 

Jak pozbyć się leasingu? Jak zakończyć leasing przed czasem?

Leasing to jeden z popularnych sposobów finansowania przedsiębiorstw i osób prywatnych. Polega na używaniu sprzętu lub samochodu na określony czas z opcją wykupu w zamian za regularne spłaty. Jednakże, w niektórych przypadkach, można chcieć pozbyć się leasingu. W niniejszym artykule przedstawiamy sposoby na zakończenie umowy leasingowej.

ZAPOZNAJ SIĘ Z UMOWĄ LEASINGOWĄ

Pierwszym krokiem w celu pozbycia się leasingu jest zapoznanie się z umową leasingową. W umowie muszą zostać określone terminy i warunki zakończenia umowy. Należy również sprawdzić, jakie są koszty związane z zerwaniem umowy przed czasem.

NEGOCJUJ Z FIRMĄ LEASINGOWĄ

Firma leasingowa może  zgodzić się na wcześniejszy zakończenie umowy. Najlepiej działać przed skończeniem okresu umowy, aby mieć szansę na uzyskanie korzystniejszych warunków.

SPRZEDAJ PRZEDMIOT LEASINGU

Jeśli nie jest możliwe zakończenie umowy przed czasem lub koszty są zbyt wysokie, można spróbować sprzedać leasingowany przedmiot po wcześniejszym jego wykupieniu. Choć może to być trudne, warto spróbować, aby zminimalizować straty związane z tą sytuacją.

 

ZWRÓĆ PRZEDMIOT LEASINGU

W przypadku, gdy nie uda nam się przedłużyć umowy ani sprzedać przedmiotu leasingu, konieczne będzie jego zwrócenie firmie leasingowej. Zwróćmy uwagę, że zazwyczaj takie rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego warto wcześniej poznać te zasady i wziąć pod uwagę potencjalne koszty związane z wcześniejszym zakończeniem umowy.

Podsumowując, pozbycie się leasingu może być trudną sytuacją dla wielu osób, jednak warto dokładnie przemyśleć, co jest najlepsze dla naszej sytuacji. Zawsze warto zacząć od negocjowania z firmą leasingową i od sprawdzenia umowy, aby potencjalna strata była jak najmniejsza. Poza tym, może okazać się, że przedłużenie umowy lub sprzedanie przedmiotu leasingu będzie korzystniejsze niż jego wcześniejsze zakończenie.

Prowadzimy negocjacje z firmami leasingowymi w zakresie zakończenia umowy leasingu wraz z prawidłowym rozliczeniem.

 

Słowa kluczowe:

[pozbycie sie leasingu, przeniesienie własności przedmiotu leasingu, zakończenie umowy leasingu, Finserv, Leasing Polski, Mleasing, EFL, Idea Getin Leasing, PEKAO Leasing, PKO Leasing, Impuls Leasing, VB Leasing ]

Popularne słowa kluczowe